Fırateks Tekstil, müşterilerine yüksek ürün kalitesi, yenilikçi tasarım gücü ve dinamik bir insan kaynağı ile dokuma kumaş üretimi hizmeti vermektedir.

Dokuma kumaş üretiminde kalite ve yenilikçilik vizyonuyla ülkemize değer yaratmak için çalışan Fırateks Tekstil, 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Üç nesildir devam eden bilgi birikimi ve tecrübesi ile 1965 yılında tekstil sektöründe başladığı yolculuğuna 2006 yılında Fırateks adını alarak devam etmektedir. 2011 yılında şirketin ihracat pazarında büyümesiyle Nova Tekstil markası hayata geçmiştir. Ülkemizin yerel markalarına olduğu gibi Avrupa ve Amerika’nın global hazır giyim moda markalarına yılda 3 milyon metrelik kapasite ile dokuma kumaş tasarımı ve üretimi gerçekleştirmektedir.

Fırateks Tekstil’in ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve sürdürülebilirliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı yer almaktadır. Bu yaklaşımın bir sonucu olarak, dünya ölçeğinde saygın markalara verdiği hizmetiyle, Türkiye’yi tekstil sektöründe global pazarda temsil etmektedir. Inditex onaylı firma olarak Joinlife, Organik ve Recycle sertifikalarına sahiptir.

Fırateks Tekstil’in ürün portföyünde pamuk, viskon, akrilik, polyester, keten, tencel, modal ve yün karışımlarından oluşan konfeksiyona hazır kumaş koleksiyonları yer almaktadır. Uluslararası standartlara uygun seçilen ipliklerden 100gr/m²’den 500gr/m²’ye kadar üretilen kumaşlar müşterilerin taleplerine göre zamanında üretilerek dünyanın her yerine sevk edilmektedir.

Yüksek profesyonellik anlayışıyla, etik standartları koruyarak, sürdürülebilirlik esaslarına ve politikalarına uygun sosyal sorumluluk ve çevre bilinci ile hareket eden üretim, satış, pazarlama, muhasebe, ithalat, ihracat ekibi ve deneyimli yönetim kadrosu ile faaliyetlerini İstanbul’da gerçekleştirmektedir.

Fırateks Tekstil geçmişten günümüze değişmeyen kalite politikası, geleneksel ve aynı zamanda yenilikçi bakış açısı ile Türkiye’nin ve dünyanın öncü kumaş üreticisi olma hedefiyle ilerlemektedir.

Değerlerimiz
Güvenilirlik ve Dürüstlük
Müşteri Memnuniyeti Odaklılık
Yenilikçilik ve Yaratıcılık
Sosyal Sorumluluk ve Çevreye Duyarlılık

Vizyonumuz

Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımıyla Türkiye’de ve dünyada değer yaratan, çevreye duyarlı, lider kumaş üreticisi olmak.

Misyonumuz

Güvenilirlik ve dürüstlük ilkelerini benimseyen ve müşterilerine yenilikçi ve özgün yaklaşımıyla kaliteli ürün hizmeti sağlayan marka olmak.